» Tarihçemiz

Tarihçemiz

Makine sektöründe faaliyet gösteren Aydın Proses, müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışarak, özel çözümler üretmeyi temel prensip edinmiştir. Deneyimli teknik kadrosuyla, tasarımdan, üretime ve kurulum aşamasına kadar, tüm faaliyetlerinde kalite standartlarına bağlı kalmayı ön planda tutmaktadır.
Aydın Proses, paslanmaz çelik, makine konstrüksiyonu, kimyasal üretiminde kullanılan reaktörlerin üretimi, çeşitli boyutta silo üretimi, ısı değiştirici üretimi ve montajı, özel konveyör tasarım ve üretimi, sıcak etüv uygulamaları konularında uzmanlaşmıştır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yapılan ön incelemenin ardından, tasarım aşamasına geçilerek, en uygun çözümü üretmek için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
Üç boyutlu tasarım programları ile yapılan tasarımın ardından, üretim için gerekli malzeme tedarik edilir. Deneyimli teknik kadro, belirlenen süre içerisinde, hazırlanan tasarım çalışmasını, en uygun malzemeyi kullanarak uygulamaya geçer ve kalite standart'ı belirlenmiş olan üretim sürecini uygulamaya koyar. Uygulanan test ve son kontrollerin ardından üretim aşaması sonuçlandırılır. Üretimde gösterilen dikkat ve titizlik ile üretilen ekipman yerleşim ve montaj planlarına uygun olarak monte edilir ve sistem çalışır hale getirilir.
Aydın Proses, kompansatör (boru genleşme parçası), flanşlı kompansatör, kaynak boyunlu kompansatör, dıştan basınçlı kompansatör, lastik kompansatör ve flexible (esnek) metal hortum ürünlerini de tedarik etmektedir. Ayrıca plakalı ısı değiştiricileri'nin de satışı firma bünyesinde yapılmaktadır.